W jakim wieku mogę być leczony nićmi?

Pacjenci w wieku od 30 do 50 lat mogą odnieść korzyści z liftingu nićmi. Zabieg może być wykonany podczas jednej wizyty w gabinecie. Nie ma przestojów ani czasu rekonwalescencji. Ponadto pacjenci poddani liftingowi nici nie wymagają dodatkowych wizyt uzupełniających lub podtrzymujących. Ponadto, liftingi nitkowe są bardzo uniwersalną procedurą. Tak długo jak pacjent ma pożądane rezultaty, może wybrać procedurę PDO, która będzie odpowiadać jego stylowi życia i celom.

Pacjenci w wieku od 30 do 50 lat

Chociaż podnoszenie nici jest skuteczną opcją leczenia, wiąże się z pewnym ryzykiem. Pacjenci mogą odczuwać ból i obrzęk po zabiegu, który może trwać do 45 minut. Po zabiegu może wystąpić obrzęk lub zasinienie, ale większość pacjentów jest w stanie natychmiast powrócić do swoich normalnych zajęć. W zależności od rodzaju umieszczonych nici, dyskomfort pooperacyjny i czas rekonwalescencji mogą się różnić. Nici PDO

są najczęściej stosowanymi nićmi. Występują one w kilku różnych konfiguracjach i mogą być dostosowane do rozwiązywania wielu problemów twarzy i ciała. Zarówno Nova jak i Euro Threads oferują nici PDO – sekcja ta jest dziełem redakcji serwisu my-beauty.pl. Niektóre nici są kolczaste do podnoszenia i skręcone do substancji. Inne są gładkie, aby poprawić teksturę skóry bez tworzenia objętości. Czas trwania efektu nici różni się w zależności od rodzaju skóry pacjenta i pożądanego rezultatu.

Wymagania pozabiegowe dla liftingu nićmi PDO

Po liftingu nićmi PDO ważne jest przestrzeganie instrukcji pooperacyjnych. Po pierwsze, należy powstrzymać się od pocierania twarzy, pociągania skóry twarzy lub mycia twarzy przez co najmniej 12 godzin. Ponadto przez dwa tygodnie należy unikać zabiegów radiofrekwencji lub IPL. Ważne jest, aby unikać pocierania twarzy przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu, aby nie spowodować obrzęku. Nici również najlepiej pozostawić w spokoju przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.

Rezultaty liftingu nićmi PDO są niezwykłe. Na nowo kształtuje kontury twarzy i indukuje produkcję kolagenu w twarzy. Około sześciu miesięcy po zabiegu efekt liftingu osiąga swoje maksimum. Następująca po zabiegu pielęgnacja jest niezbędna do utrzymania gładkich, pięknych rezultatów. Poniżej przedstawiono instrukcje dotyczące pielęgnacji po zabiegu liftingu nićmi PDO. Zabieg ten jest również kompatybilny z wypełniaczami skórnymi, ultherapią i neurotoksynami.

Skutki uboczne liftingu nićmi

Chociaż lifting nićmi jest doskonałą opcją dla tych, którzy chcą poprawić wygląd twarzy, nie jest pozbawiony ryzyka. Możesz doświadczyć zasinienia i obrzęku w obszarze zabiegowym. Możesz również doświadczyć zmian skórnych, które z czasem będą stopniowo zanikać. Istnieje również możliwość wystąpienia infekcji. Po zabiegu liftingu nicią trzeba będzie dochodzić do siebie przez dwa do czterech tygodni. Podnoszenie nici może również prowadzić do infekcji, więc upewnij się, że omówisz ryzyko z lekarzem przed zabiegiem.

Nici używane w zabiegu wykonane są z materiałów klasy chirurgicznej. Najczęściej stosowane są nici PDO, które są bezpieczne i mogą ponownie wchłonąć się do organizmu. Raz założone pozostają na miejscu do sześciu miesięcy, zanim stopniowo rozpuszczą się w organizmie. Każda nić różni się długością i kształtem. Każdy rodzaj służy konkretnemu celowi. Przeczytaj o skutkach ubocznych liftingu za pomocą nici na skórze.

Rekonwalescencja po liftingu nićmi

Po poddaniu się liftingowi nićmi w przypadku starzenia się skóry, w ciągu kilku dni będziesz mogła wznowić swoje normalne codzienne czynności. Chociaż zabieg jest stosunkowo prosty i nieinwazyjny, jest kilka rzeczy, które należy zrobić, aby zapewnić pełny powrót do zdrowia. Przez kilka dni należy powstrzymać się od żucia lub dotykania obszaru wokół nacięcia. Ponadto należy unikać palenia papierosów i picia alkoholu, ponieważ oba te czynniki mogą wpłynąć na proces gojenia. Przez pierwsze 24 godziny należy również unikać energicznych ćwiczeń twarzy i treningów o dużej intensywności.

Najlepszą kandydatką do liftingu za pomocą nici jest osoba w wieku od późnych lat trzydziestu do wczesnych lat pięćdziesiątych. Chociaż pacjenci w wieku powyżej 55 lat mogą odnieść większe korzyści z liftingu twarzy, liftingi nićmi są bezpieczne dla starszych pacjentów. Mimo, że liftingi nicią nie są tak skuteczne jak lifting twarzy, można poddać się temu zabiegowi bez większego ryzyka. Podnoszenie nici jest również bezpieczniejsze dla tych, którzy cierpią na schorzenia związane z wiekiem, w tym zmarszczki i zwiotczałą skórę.

Podobne tematy