Powiększanie piersi nićmi – jak wygląda zabieg z użyciem nici do podnoszenia piersi

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi powiększania piersi za pomocą nici, być może zastanawiasz się, czego spodziewać się podczas operacji. Najpierw przyjrzyjmy się niciom wykorzystywanym podczas tego zabiegu. Ten rodzaj operacji plastycznej nie wymaga zakładania szwów. Nici, które są używane do tego zabiegu są wchłanialne i nie ma ryzyka ponownego zszycia ich później.

Wybór odpowiedniego chirurga

Jeśli rozważasz podniesienie piersi, możesz się zastanawiać, jak wybrać lekarza. Operacje podniesienia piersi są zazwyczaj wykonywane w placówce ambulatoryjnej, ale możesz chcieć wybrać lekarza z uprawnieniami szpitalnymi. Chociaż komplikacje są rzadkie, to jednak zawsze powinnaś być przygotowana na wypadek, gdyby do nich doszło. Szpital daje przywileje tylko lekarzom, którzy są etyczni i wykwalifikowani. Wybierając chirurga z uprawnieniami szpitalnymi, możesz spać spokojnie, wiedząc, że operacja zostanie przeprowadzona w bezpiecznym, wysokiej jakości ośrodku.

Podczas konsultacji z lekarzem można zadawać pytania dotyczące procesu i wyników, jakich można się spodziewać. To pomoże Ci uniknąć wszelkich nieporozumień, które mogą się pojawić. Ponadto, powinieneś być w stanie zobaczyć zdjęcia przed i po i zapytać o liczbę operacji, które lekarz wykonał. Lekarz, który sprawia, że czujesz się komfortowo i pewnie, jest najlepszym wyborem dla Twojej chirurgii kosmetycznej. Osoba ta poprowadzi Cię przez całą procedurę i zapewni, że uzyskasz wyniki, których pragniesz.

Wybór odpowiednich nici

Jeśli rozważasz podniesienie piersi za pomocą nici, będziesz chciała wybrać wykwalifikowanego chirurga plastycznego. W przeciwieństwie do innych form operacji piersi, nici podnoszące piersi nie pozostawiają blizn, więc możesz powrócić do swoich normalnych codziennych czynności zaraz po zabiegu. Są one również bezpieczne i mogą być łączone z innymi niechirurgicznymi procedurami, aby osiągnąć bardziej dramatyczne rezultaty. W celu uzyskania najlepszych rezultatów, podnoszenie nici powinno być połączone z ultherapią. Należy omówić ryzyko i korzyści każdego rodzaju z chirurgiem plastycznym.

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiednich nici do piersi jest ich tekstura. Niektóre nici są gładkie i proste, podczas gdy inne mają zadziory do podnoszenia skóry. Niektóre nici mają kształt śruby, tworząc efekt liftingu i poprawiając produkcję kolagenu. Również ilość nici będzie miała wpływ na Twoje ostateczne rezultaty. Możesz zdecydować się na większą liczbę nici, jeśli chcesz uzyskać większy efekt liftingu. Daje to możliwość wyboru tych najlepszych dla Twoich konkretnych potrzeb.

Czas przestoju

Niechirurgiczne podniesienie piersi przy użyciu nici jest szybkie i bezpieczne, wymaga jedynie kilku godzin przestoju. Większość kobiet zgłasza minimalny dyskomfort po zabiegu, ale obrzęk i zasinienie są powszechne. Nici stopniowo rozpuszczają się, a nowy kolagen rośnie wokół nich po kilku miesiącach. Czas przestoju po zastosowaniu nici do podnoszenia piersi jest minimalny, a zabieg może być wykonany przez tego samego lekarza, który przeprowadził zabieg. Czas przestoju po zastosowaniu nici do podnoszenia piersi jest na ogół minimalny, ale może wynosić nawet dwa dni lub więcej.

Powikłania

Jedna pacjentka została przyjęta do naszego ośrodka miesiąc po przejściu zabiegu z użyciem nici BARB 4D wykonanego przez innego lekarza. Pacjentka zgłaszała znaczny obrzęk i tkliwość w drugiej dobie po zabiegu. Lekarz wykonujący zabieg przepisał krem z hydrokortyzonem na obrzęk. Nie omówiono z pacjentem żadnych innych opcji leczenia. Ten przypadek ilustruje potencjalne ryzyko i powikłania tej procedury. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Zabieg chirurgicznego podnoszenia nici jest zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jednak u niewielkiego odsetka pacjentów mogą wystąpić powikłania. Niektóre z tych problemów obejmują ból, obrzęk i sztuczne zagniecenia, które pojawiają się po ożywieniu liftingu nici. Nici mogą ulec zakażeniu i zapaleniu, co może powodować ból lub blizny. Te powikłania mogą trwać miesiące lub lata, aby rozwiązać. Dr Raffy Karamanoukian jest ekspertem chirurgii plastycznej, który miał do czynienia z powikłaniami liftingu nici. Z powodzeniem przeprowadził również zabiegi podnoszenia nici u pacjentów, którzy mieli inne operacje kosmetyczne i byli niezadowoleni z ich wyników.

Podobne tematy