Podnoszenie gwintów z hakami – jakie są różnice?

Jeśli kiedykolwiek byłaś poddawana zabiegowi nitkowania twarzy, znasz różnicę pomiędzy standardowymi i bezszwowymi nićmi do liftingu. Na przykład gwinty mono są gładkie bez zadziorów. Z kolei nici śrubowe nadają objętość zapadniętej skórze. Z kolei nici liftingujące mogą powodować stany zapalne i zasinienia, a nawet mogą powodować zwłóknienia.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z akademiamedycynyestetycznej.com.pl

Nici mono to gładkie nici bez zadziorów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów nici liftingujących, ale dwa najbardziej popularne to nici typu gummy bear i cog. Nici te tworzą pod skórą strukturę przypominającą siatkę, aby poprawić wygląd i odczucia w leczonym obszarze. Są one powszechnie stosowane do poprawy linii twarzy, kurzych łapek i zwiotczenia szyi. W większości przypadków na każdy obszar zabiegowy zakłada się od dziesięciu do dwudziestu nici. Każda nić jest przymocowana do punktu, zwykle do twarzy lub skóry głowy, aby napiąć tkankę.

Liftingi nićmi przeszły ogromną ewolucję od początku lat 90-tych. Początkowo trwałe nici okazały się trudne do pracy, a efekty liftingu były często jednokierunkowe i nienaturalne. Ostatnie postępy w technologii nici sprawiły, że nici są całkowicie rozpuszczalne i bardziej trwałe niż kiedykolwiek. Oprócz wszechstronności nici, chirurg może również wybrać typ nici, który najlepiej odpowiada celom estetycznym i rodzajowi skóry. Może to pomóc w zapewnieniu najlepszego możliwego rezultatu dla Ciebie.

Nici śrubowe dają efekt objętości na zapadniętym obszarze skóry

Nici śrubowe są wykonane z naturalnego materiału, który stymuluje syntezę własnego kolagenu w organizmie. Nici wchłaniają się w ciągu dwóch do sześciu tygodni, ale efekt utrzymuje się do 24 miesięcy. Rezultaty liftingu nićmi są widoczne w ciągu 6 tygodni, a efekt napinający utrzymuje się od dwóch do sześciu miesięcy. Dobry schemat pielęgnacji skóry pomaga w uzyskaniu pożądanych rezultatów zabiegu.

Użycie tych śrub może zwiększyć objętość twarzy i stworzyć kształt litery V. Nici te wykonane są z biodegradowalnego Polidioksanonu, który z czasem rozpuszcza się w organizmie. Mogą być stosowane w dowolnym miejscu na twarzy i ciele, i mogą promować naturalne odmłodzenie i nawilżenie skóry. Ponieważ zawierają Polidioxanone, pomagają regulować syntezę melaniny i redukować plamy starcze.

Nici kolczaste powodują zwłóknienia

Istnieje kilka zagrożeń związanych z kolczastymi nićmi liftingującymi. Chociaż nici na ogół nie są bolesne, istnieje ryzyko rozwoju zwłóknień. Niektóre nici są łączone z urządzeniami generującymi ciepło przed dwunastotygodniowym okresem regeneracji. Takie połączenie może spowodować zniekształcenie nici. Ponadto nici mogą powodować zwłóknienia, jeśli są zbyt głęboko umieszczone w ciele. U pacjentów, którzy w przeszłości mieli wykonywane zabiegi chirurgiczne na twarzy, nie wystąpiły problemy z nadmiernym zwłóknieniem.

Instrukcje pooperacyjne obejmują unikanie nadmiernych ruchów skóry, masażu i okładów z lodu przez pierwszy tydzień. Pacjenci powinni również powstrzymać się od poddawania się niektórym zabiegom przez dwa tygodnie po zabiegu. Obejmuje to masaż twarzy, prace dentystyczne i ćwiczenia fizyczne. Osoby, u których wykonano lifting nici, powinny spać na plecach, aby zminimalizować obrzęk. Nie powinny one jednak przyjmować sterydów ani innych leków do czasu całkowitego wygojenia się zabiegu liftingu nici.

Podnoszenie nici może powodować zasinienia i stany zapalne

Zasinienia i stany zapalne mogą wystąpić po podniesieniu nici, nawet jeśli przed zabiegiem byłaś zdrowa. Podnoszenie nici musi być wykonywane przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Nieprawidłowa technika może prowadzić do nierównych konturów, dołeczków, infekcji i zaczerwienienia. Ponadto zła technika podnoszenia nici może spowodować uszkodzenie nerwów twarzy, naczyń twarzy i przewodu przyusznego.

Chociaż w przypadku większości liftingów nićmi ryzyko powstania siniaków jest minimalne, pacjenci powinni unikać alkoholu i suplementów diety przez kilka dni po zabiegu. Pacjenci powinni również unikać nadmiernego otwierania ust i zabiegów stomatologicznych. Pacjenci powinni spać na plecach, aby zminimalizować obrzęk i uniknąć nieprawidłowego ułożenia nici. Siniaki mogą występować przez kilka tygodni po liftingu nici, ale nie musi to być trwała blizna.

Koszt liftingu za pomocą nici

Koszt liftingu za pomocą nici z haczykami zależy od wielu czynników, w tym od liczby użytych nici i doświadczenia świadczeniodawcy. Na te czynniki często wpływają koszty utrzymania w danym rejonie. W przeciwieństwie do liftingu twarzy, lifting nici jest stosunkowo szybki i wymaga niewielkiego czasu przestoju. Procedura może trwać od 45 minut do jednej godziny, w zależności od ilości użytych nici. W większości przypadków liftingi nićmi trwają od jednego do trzech lat, w zależności od stopnia zwiotczenia skóry.

Koszt liftingu nićmi z haczykami jest zazwyczaj taki sam jak tradycyjnego liftingu twarzy. Zabieg wymaga niewielkiego nacięcia i znieczulenia miejscowego. Następnie nić jest ładowana do dużej igły lub kaniuli. Kaniula jest następnie wprowadzana przez skórę, a nić jest przez nią przesuwana. Lekarz zajmujący się podnoszeniem nici będzie następnie przesuwał igłę po zakrzywionej ścieżce pod skórą do punktu B. Po wyjęciu kaniuli lekarz będzie masował skórę i zaciągał haczyki.

Podobne tematy