Podniesienie nićmi nosa – opis zabiegu

Jeśli rozważasz przeprowadzenie liftingu nosa, możesz zastanawiać się, jak przebiega ten proces. W tym artykule omówimy kilka różnych opcji, w tym nici PDO i HIKO na nos. Ponadto, przyjrzymy się potencjalnemu ryzyku i powikłaniom związanym z użyciem nici. Uszkodzenie nerwu może wystąpić, jeśli nici nie zostaną prawidłowo usunięte. Jednakże, jeśli wybierzesz odpowiednią procedurę, możesz oczekiwać korzyści z liftingu nićmi.

Podnoszenie nosa nićmi HIKO

Zabieg podnoszenia nosa nićmi HIKO wykorzystuje nici PDO (polidioksanon) do podniesienia mostka nosowego i wyprostowania profilu przy patrzeniu w dół nosa. Nici są umieszczane na precyzyjnych głębokościach bez konieczności wykonywania nacięć skóry, a zabieg może być przeprowadzony jednocześnie na grzbiecie i czubku nosa. Po zakończeniu zabiegu nos powinien wyglądać naturalnie uniesiony i symetryczny przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Po zabiegu często występuje kilkudniowy łagodny obrzęk i zasinienie.

MINT Tip Thread

MINT Tip Threads do zabiegów liftingu nosa mogą być stosowane do korekcji starzenia się twarzy i są najpopularniejszą alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy. Stały się również popularne w tworzeniu linii kociego oka, linii V i wyrwanych szczęk. Nici stworzone w opatentowanej technologii MINT są mocniejsze niż konwencjonalne szwy i są zaprojektowane w spiralny wzór. Dzięki temu nici MINT mogą zabezpieczać tkanki miękkie ze wszystkich kierunków bez naruszania integralności strukturalnej tkanki podstawowej.

Nici PDO na nos

Zabieg z użyciem nici PDO na nos jest prosty, a okres rekonwalescencji minimalny. Po zabiegu pacjenci powinni unikać pocierania twarzy i spać z podniesioną głową przez dwa tygodnie. Pacjenci są również pouczani, aby nie pocierać twarzy przez pierwsze 48 godzin. Pomaga to zapobiec wypadaniu nici z miejsca. Pacjentom zaleca się również, aby nie palili papierosów, nie pili przez słomkę oraz unikali forsownych ćwiczeń przez tydzień po zabiegu.

Uszkodzenie nerwu

Ważne jest, aby znać czynniki ryzyka uszkodzenia nerwu podczas zabiegu podnoszenia nićmi nosa. Podczas tej procedury dodaje się miejscowy środek znieczulający, taki jak epinefryna. Pacjent musi odczekać dziesięć do piętnastu minut przed zabiegiem. Należy zauważyć, że operacja podnoszenia nici nie powinna być gwałtowna. Pacjent może doświadczyć zasinienia i obrzęku po zabiegu. Jest to normalne i powinno ustąpić z czasem.

Powikłania

Podniesienie nosa za pomocą nici jest opcją korekty opadającego nosa. Może być również stosowany w celu zwiększenia projekcji czubka nosa. Liczba użytych nici zależy od kształtu nosa pacjenta i pożądanego rezultatu. Lekarz określi dokładne wymagania podczas wstępnej konsultacji. Pacjenci z cienką, uszkodzoną przez słońce skórą mogą nie nadawać się do zabiegu, ponieważ nici mogą nie mieć wystarczającej ilości skóry właściwej, aby utrzymać ich grubość. Pacjenci z opadającym nosem również mogą być kandydatami do liftingu nićmi, z powodu resorpcji kości lub utraty objętości związanej z wiekiem. Wypełniacz może rozwiązać ten podstawowy problem.

Koszt

Podniesienie nosa za pomocą nici to zabieg chirurgiczny polegający na wprowadzeniu pod skórę serii cienkich igieł zwanych nićmi. Są one umieszczane około trzech do pięciu milimetrów pod powierzchnią skóry i pozostają na miejscu przez kilka miesięcy. Punktem wejścia tych nici może być czubek nosa lub mogą one zostać wprowadzone do jamy nosowej. Lekarz zastosuje wówczas lekki nacisk na skórę pod nićmi, zmieniając kształt tkanki.

Podobne tematy