Osocze bogatopłytkowe bez tajemnic

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego to przełom w medycynie estetycznej. Ta wyjątkowa substancja odmładzająca pozyskiwana z organizmu pacjenta wyróżnia się wysokim potencjałem regeneracyjnym, dzięki czemu przynosi zdumiewające efekty. Szukasz najbardziej naturalnego zabiegu przeciwzmarszczkowego? Wypróbuj mezoterapię osoczem bogatopłytkowym.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to nic innego, jak wyodrębnione z krwi osocze wraz z płytkami krwi. Zadaniem płytek krwi jest stymulacja procesu gojenia. W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystano je do pobudzania procesów regeneracyjnych w tkankach. Wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego w skórę twarzy, indukuje podziały komórkowe, syntezę kolagenu i elastyny, napływ do skóry komórek macierzystych. Pod wpływem tych procesów stan skóry się poprawia, ulega ona odmłodzeniu.

Na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, dostępna m.in. w katowickiej Klinice Miracki, nazywana jest też wampirzym liftingiem. Procedura rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od pacjenta – zwykle jest to 8-24 ml, w zależności od potrzeb. Następnie lekarz wkłada probówkę z materiałem do specjalnej wirówki laboratoryjnej i wiruje przez około 5 minut. Podczas wirowania z pobranej krwi oddziela się osocze z koncentratem płytek krwi od pozostałych elementów. W ten sposób powstaje czyste, skoncentrowane osocze bogatopłytkowe, które wstrzykuje się w skórę pacjenta metodą mezoterapii igłowej.

Skóra po zabiegu może być silnie zaczerwieniona, widnieją na niej ślady po wkłuciach igły. Wszelkie podrażnienia szybko znikają, a pierwsze efekty terapii można zauważyć już po około 7 dniach. Na ostateczne rezultaty trzeba jednak poczekać nieco dłużej, bo około 3 miesiące. Tyle czasu trwa regeneracja kolagenu w skórze.

Czy „wampirzy lifting” jest bezpieczny?

Zabiegi z osoczem ogromną popularność zawdzięczają swojej naturalności. Materiał do zabiegu pozyskiwany jest z organizmu pacjenta, a więc ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej jest niemożliwe. W rękach dobrego specjalisty mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem mało inwazyjnym i bardzo bezpiecznym. Z medycznego punktu widzenia zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, może być stosowany przez cały rok, nie uwrażliwia skóry na promieniowanie słoneczne i w żaden sposób nie zmienia rysów twarzy czy mimiki.

Jakie efekty przynosi mezoterapia osoczem?

Rezultaty działania osocza bogatopłytkowego zależą m.in. od wieku i wyjściowego stanu skóry pacjenta. Im bardziej posunięty proces starzenia, tym więcej zabiegów mezoterapii osoczem potrzeba, aby uzyskać widoczne efekty. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego zwiększa napięcie skóry, spłyca zmarszczki, zwiększa nawilżenie skóry. Celem „wampirzego liftingu” jest również zapobieganie procesom starzenia się skóry.

Dla uzyskania maksymalnych efektów odmładzania warto połączyć mezoterapię osoczem bogatopłytkowym z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. laserowym odmładzaniem twarzy czy toksyną botulinową. Są to tzw. terapie łączone, które pozwalają na uzyskanie wielowymiarowych rezultatów. Zastosowane terapie uzupełniają się i wzmacniają się wzajemnie. Osocze bogatopłytkowe przyspiesza gojenie i rekonwalescencję po laseroterapii.

Osocze bogatopłytkowe ma wiele zastosowań – nie tylko odmładza i działa przeciwzmarszczkowo, ale też redukuje blizny i rozstępy, zwłaszcza w połączeniu z laseroterapią. Mezoterapia osoczem na skórę głowy wspomaga leczenie łysienia, hamując wypadanie włosów.Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów osoczem bogatopłytkowym? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy