Nici liftingujące podbródek – czas regeneracji, środki ostrożności i rezultaty

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda niechirurgiczny „Thread Lift” Gwyneth Paltrow, przeczytaj ten artykuł. W tym artykule znajdziesz informacje na temat czasu powrotu do zdrowia, środków ostrożności i wyników zabiegu. Dowiedz się, jak ta procedura działa, aby stworzyć bardziej zdefiniowany podbródek. Być może jest ona odpowiednia dla Ciebie! Ważne jest jednak, aby wybrać chirurga, któremu ufasz – informacja ta pochodzi z serwisu biouroda24.pl.

Niechirurgiczny „lifting nici” Gwyneth Paltrow

Być może zauważyłaś „czyste” podejście Paltrow do wszystkiego, w tym do jej niedawnego liftingu nici, który poparła na swojej lifestylowej stronie Goop. Chociaż przyznała się do poddania się innym procedurom, takim jak zastrzyki neurotoksyny Xeomin, zabiegi laserowe i peelingi chemiczne, Paltrow pozostała niezłomnie niechirurgiczna i przyjęła korzyści płynące z liftingu nici.

Chociaż kilka lat temu Gwyneth Paltrow trafiła na pierwsze strony gazet dzięki swojej niechirurgicznej procedurze „Thread Lift”, wiele osób nadal pozostaje sceptycznych. Zabieg, który wykorzystuje rozpuszczalne nici do podniesienia skóry, nie był wtedy uważany za bezpieczną procedurę. Ale dzięki pozytywnej recenzji Paltrow, procedura staje się bardziej popularna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej popularnej procedurze, która stała się najnowszym szałem.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji w przypadku liftingu podbródka za pomocą nici jest stosunkowo krótki, ale nie należy wyjeżdżać na wakacje ani angażować się w forsowne aktywności, dopóki nie uzyskasz zgody chirurga plastycznego. W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu należy powstrzymać się od jedzenia i picia stałych pokarmów oraz unikać żucia gumy, ponieważ może to obciążyć nici liftingujące. Należy również powstrzymać się od palenia papierosów i picia alkoholu, ponieważ mogą one zmniejszyć reakcję gojenia. Ponadto przez dwa tygodnie po zabiegu należy unikać intensywnych ćwiczeń i energicznej aktywności na twarzy.

Po zabiegu z użyciem nici do liftingu podbródka, przez okres do jednego tygodnia będzie występował łagodny obrzęk. W tym czasie należy unikać pocierania i masowania tego obszaru, a także starać się unikać śmiechu i uśmiechu. Po zabiegu liftingu podbródka mogą pozostać niewielkie siniaki, obrzęki i zaczerwienienia, ale raczej nie będą one widoczne gołym okiem. Ogólnie rzecz biorąc, przez pierwsze kilka dni odczuwalne jest napięcie i niewielki obrzęk, który jednak szybko ustępuje.

Dyskomfort i ból pooperacyjny nie są zazwyczaj problemem po zabiegu liftingu nićmi. Większość efektów ubocznych liftingu nićmi ustępuje po około 48 godzinach. Inne potencjalne efekty uboczne mogą ustępować po tygodniach lub miesiącach. Niektóre z powszechnych efektów ubocznych liftingu nicią obejmują zasinienie, obrzęk i infekcję. U niektórych pacjentów może wystąpić asymetria, a szew może być widoczny tuż pod skórą. Jednak te efekty uboczne są łagodne i nie powinny przeszkadzać w życiu.

Czas rekonwalescencji po zastosowaniu nici liftingujących podbródek jest na ogół szybszy niż w przypadku tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. Zabieg trwa około jednej wizyty w gabinecie. Po zabiegu nie będziesz musiał ponownie odwiedzać kliniki na wizyty podtrzymujące lub uzupełniające. Po tym zabiegu można wrócić do pracy i wznowić normalne czynności. Powinnaś jednak wiedzieć, że każde powikłanie po zabiegu podnoszenia nici może wpłynąć na Twój wygląd. Najlepszym wyborem jest lekarz ze specjalistycznym przeszkoleniem i doświadczeniem.

Podniesienie nici jest zabiegiem ambulatoryjnym, który jest stosowany na prawie każdej części twarzy. Ogólnie rzecz biorąc, jest on stosowany w celu skorygowania umiarkowanych problemów związanych ze starzeniem się, takich jak opadające brwi, luźne podgardle i skóra szyi. Rezultaty zabiegu liftingu nićmi utrzymują się zazwyczaj do 18 miesięcy, choć czas ten może się różnić w zależności od rodzaju skóry i wieku. Zauważalne rezultaty będą widoczne w ciągu kilku tygodni, a nowy smukły wygląd utrzyma się przez około dwa lata.

Środki ostrożności

Istnieje wiele środków ostrożności, które powinieneś podjąć po zabiegu nici liftingujących podbródek. Należy unikać przyjmowania alkoholu i palenia papierosów przez miesiąc po zabiegu. Substancje te mogą odwodnić Twoją skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Unikaj przyjmowania produktów na bazie aspiryny przed zabiegiem podnoszenia nici. Aspiryna posiada substancje chemiczne, które mogą powodować niepotrzebne krwawienie i mogą prowadzić do komplikacji. Pozostań nawodniony i ogranicz kontakt z gorącymi lub alkoholowymi napojami przez tydzień po zabiegu podnoszenia nici.

Podczas procesu rekonwalescencji należy trzymać głowę uniesioną i unikać energicznego oczyszczania. Stosowane są również środki miejscowo znieczulające, aby zapobiec ewentualnemu bólowi podczas zabiegu. Należy pamiętać, aby unikać mimiki twarzy, która mogłaby pogorszyć stan skóry. Należy również podpierać głowę podczas snu, aby mieć pewność, że twarz nie będzie się zapadać. Jest to częsta obawa wśród pacjentów wykonujących liftingi nićmi.

Nici używane w tym zabiegu są wykonane z materiału polipropylenowego znanego jako PDO. Nici są rozpuszczalne i mają małe wypustki wzdłuż swojej powierzchni. Gdy nici zostaną wprowadzone pod skórę, tkanka zbierze się nad nimi i podniesie leczony obszar. Druga igła jest wprowadzana około jednego do 1,5 cm powyżej pierwszej igły. W tym czasie szew ulegnie rozpuszczeniu.

Pacjenci poddani zabiegowi liftingu nici powinni odpoczywać przez kilka godzin po zabiegu. Po tym czasie powinni unikać pocierania miejsca dotkniętego zabiegiem, palenia papierosów, picia ze słomek. Powinni również unikać wykonywania forsownych ćwiczeń, sauny i długiego przebywania w łóżku. W tym okresie pacjenci powinni spać z głową podpartą na poduszce, aby zapobiec przypadkowemu przetoczeniu się na twarz.

W przypadku tego zabiegu możliwe jest wystąpienie kilku powikłań. W niektórych przypadkach pacjent może doświadczyć wizualizacji nici. Niektórzy koledzy używają długich nici do podniesienia podbródka, ale może to nie być korzystne. Powstałe uniesienie będzie niestabilne, gdy pacjent będzie musiał wykonywać ruchy żucia lub mimiczne. Chirurg musi zapewnić płytką intruzję podczas stosowania tej procedury, aby uniknąć ryzyka wizualizacji.

Rezultaty

Rezultaty zabiegu z użyciem nici do liftingu podbródka są stopniowe i naturalne. Nici wprowadzone w leczonej okolicy stymulują wzrost nowej skóry. Nici rozpuszczają się naturalnie w ciągu sześciu miesięcy, dzięki procesowi zwanemu hydrolizą. Nici rozpuszczą się i zostaną zastąpione przez nowe tkanki włókniste i kolagenowe. Pacjent będzie wyglądał bardziej młodzieńczo i seksownie niż przed zabiegiem podnoszenia nici. W okresie rekonwalescencji pacjent może spodziewać się łagodnego do umiarkowanego obrzęku i zasinień.

Podnoszenie podbródka za pomocą nici ma wiele zalet. Zabieg jest bezpieczny i wymaga bardzo krótkiego czasu rekonwalescencji. Należy jednak unikać energicznego oczyszczania i stosowania kremów nawilżających przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Jeśli musisz pracować bezpośrednio po zabiegu, powinieneś odpocząć w wygodnej pozycji i podnieść głowę do góry. Podnoszenie nici jest często łączone z ulterapią, która pomaga w szybszym gojeniu się procesu i daje bardziej zauważalne rezultaty.

Zabieg liftingu nićmi PDO podbródka jest stosunkowo prosty i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Pomimo tego, że procedura jest bezbolesna, drobne efekty uboczne często ustępują samoistnie i mogą być przejściowe. W niektórych przypadkach problematyczne nici mogą wymagać ich usunięcia, powodując uraz otaczającej tkanki skórnej. W niektórych przypadkach nici pozostaną w skórze przez kilka miesięcy, a następnie zostaną ponownie umieszczone.

Korzyści z zabiegu z użyciem nici do liftingu podbródka nie są trwałe i nie powinny być interpretowane jako gwarancja trwałej poprawy wyglądu pacjenta. Zabieg może spowodować tymczasową asymetrię po zabiegu, a szew jest widoczny tuż pod skórą. Pacjenci są zachęcani do stosowania się do zaleceń chirurga dotyczących długości okresu rekonwalescencji. W ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu, zasinienie i obrzęk ustępują.

Inną wadą liftingów podbródka opartych na niciach jest to, że mogą być wykonywane u pacjentów z różnymi typami skóry szyi. W tym badaniu wykluczono pacjentów ze starzeniem się szyi, a także tych, którzy byli w okresie laktacji lub w ciąży. Badanie skupiło się również na pacjentach, którzy byli inaczej zdrowi i bez szyi lub asymetrii. Nie ma znaczących powikłań z liftingiem podbródka nici, ale jest to stosunkowo niewielka procedura.

Podobne tematy