Nici liftingujące czy kwas hialuronowy – które są bardziej polecane?

Istnieją plusy i minusy obu zabiegów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinnaś być w wieku 30 lub 40 lat, mieć dobrą elastyczność i wystarczająco dużo wypełniacza, aby poprawić wygląd fałd na twarzy. Dr Ava Shamban zaczęła stosować liftingi za pomocą nici w swojej praktyce dwa lata temu. Zaleca ona liftingi nićmi dla pacjentów, którzy są jeszcze młodzi i mają wystarczającą ilość wypełniacza.

Nici Silhouette mogą powodować większy obrzęk i siniaki niż nici PDO

Chociaż miękkie nici Silhouette są modne w USA i Europie, nici PDO są bardziej popularne w Azji. Oba rodzaje nici mają swoje zalety i wady, przy czym nici PDO zapewniają natychmiastowy efekt liftingu, podczas gdy nici Silhouette potrzebują od trzech do sześciu miesięcy, aby uzyskać rezultaty ujędrniające. Wyniki te mogą się różnić w zależności od indywidualnych okoliczności i osobistych preferencji.

Pacjenci powinni unikać energicznego oczyszczania twarzy przez pierwsze 24 godziny po zabiegu, a także unikać forsownych ćwiczeń i masażu twarzy. Nici powinny być również trzymane z dala od oczu przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu – cytat ten jest konsekwencją analiz redakcji strony Magia Piękna. Pacjenci powinni również unikać wszelkich prac stomatologicznych przez dwa tygodnie po zabiegu. W pierwszych tygodniach po zabiegu pacjenci powinni unikać stosowania dezodorantów i kremów nawilżających.

Jak każdy zabieg kosmetyczny, lifting nićmi PDO będzie miał pewne skutki uboczne. Może on podnieść ciśnienie krwi, dlatego należy unikać długotrwałej ekspozycji na ciepło. Aby uniknąć ryzyka związanego z podwyższonym ciśnieniem krwi, należy pozostać nawodnionym. Poza tym, należy unikać gorących pryszniców i solarium. Przez tydzień po zabiegu unikaj również opalania i gorących zup.

Nici PCA stymulują produkcję kolagenu typu 1 i 3

Nici PCA wszczepiono 30 bezwłosym samcom myszy SKH-1 na sześć tygodni. Po jednej wszczepiono po obu stronach kręgosłupa. Próbki biopsyjne były następnie badane za pomocą H&E i barwy Herovici’ego. Następnie użyto pierwotnych przeciwciał przeciwko kolagenowi typu III i transformującemu czynnikowi wzrostu-b (TGF-b) do przeprowadzenia analiz immunoblot. Wyniki te wizualizowano przy użyciu chemiluminescencji.

Nici są otrzymywane z kwasu mlekowego, co czyni je biokompatybilnymi. Im dłuższe nici, tym dłuższa będzie regeneracja kolagenu. Nici PCA posiadają stożki, które zaczepiają się o skórę. Obie nici stymulują produkcję kolagenu typu 1 i 3. Nici PCA są najczęściej stosowanym typem nici. Są biokompatybilne i stymulują produkcję kolagenu typu 1 i typu 3, a także kwasu hialuronowego.

Nici PCA są umieszczane w ciele w celu napinania skóry. Kolagen w skórze tworzy się wokół nici, wzmacniając efekty liftingu twarzy. Liftingi nićmi zależą od takich czynników jak długość, kąt, rozmieszczenie przestrzenne, kierunek oraz zdolność stymulowania kolagenu. Po zastosowaniu, nici mogą trwać do sześciu miesięcy, zanim się rozpuszczą. Ważne jest, aby zrozumieć czas rekonwalescencji i instrukcje pooperacyjne, aby zapewnić, że wyniki są długotrwałe i jak najbardziej naturalne. Nici

MINT są dopuszczone przez FDA do liftingu redukującego głębokość fałdu nosowo-wargowego Nici

MINT są jedynym szwem PDO na rynku, który otrzymał dopuszczenie FDA do liftingu redukującego głębokość fałdu nosowo-wargowego. Nici te wprowadza się podskórnie w celu podniesienia skóry podskórnej policzków, uzyskując naturalny, podniesiony wygląd. Zatwierdzone przez FDA nici MINT mają doskonałe możliwości techniczne i niezawodne bezpieczeństwo. Ponadto są jedynym szwem PDO dostępnym na rynku amerykańskim z podwójnym certyfikatem FDA.

Regeneracja po zabiegu jest minimalna i trwa zazwyczaj około 20-30 minut. Aby umożliwić prawidłowe gojenie się nici, konieczne jest zachowanie dwugodzinnego trybu postępowania po zabiegu. W ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu może wystąpić zasinienie. Obrzęk stanie się bardziej widoczny po 24 godzinach, a szczyt zasinienia nastąpi po dwóch dniach. W tym czasie pacjenci powinni przez dwa tygodnie unikać odsłaniania uśmiechu, uśmiechania się oraz wykonywania przesadnej mimiki twarzy.

Nici MINT posiadają zezwolenie FDA na lifting redukujący głębokość fałdu nosowo-wargowego i są kompatybilne z innymi zabiegami kosmetycznymi. FDA zatwierdziła nici MINT jako urządzenia medyczne klasy II. Nici MINT posiadają opatentowany proces produkcyjny, w którym powstają nici formowane do skóry w celu uzyskania wytrzymałości i trwałości. Ta technologia może podnieść tkanki twarzy, aby zmniejszyć wygląd głębokich fałdów twarzy, jednocześnie zapobiegając potrzebie przyszłych zabiegów kosmetycznych. Nici

Silhouette są droższe Nici

Silhouette są droższe, ale mają znacznie dłuższą trwałość niż HA. W przeciwieństwie do HA, który wymaga wizyty kontrolnej, nici Silhouette są w pełni wchłaniane przez organizm i utrzymują się przez co najmniej rok. Nici PDO są pozyskiwane z trzciny cukrowej i pochodzą z Azji. Oba rodzaje nici mają swoje wady i zalety. Podczas gdy nici HA utrzymują się rok lub dłużej, nici Silhouette utrzymują się do sześciu. Efekt biostymulacyjny nici PDO może trwać do sześciu miesięcy.

Cena Silhouette Soft Lift zależy od długości interwencji potrzebnej do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Może wynosić od PS500 za jedną nić do PS2,500 za wiele szwów. Koszty różnią się w zależności od osoby. Zdjęcia przed i po to prawdziwi pacjenci. Koszt zabiegu różni się między specjalistami. Niektórzy praktycy mogą pobierać więcej opłat za tę procedurę niż inni.

Podobne tematy