Kiedy mogę się ogolić po zabiegu?

Kiedy mogę się ogolić po zabiegu lub tatuażu? To częste pytanie. Przed zabiegiem należy przemyć miejsce zabiegu środkiem antyseptycznym. W niektórych przypadkach golenie przed zabiegiem może spowodować rozwój bakterii w miejscu operowanym. Aby uniknąć tego problemu, wytyczne CDC zalecają kąpiel i prysznic z mydłem i środkiem antyseptycznym na noc przed. Twój chirurg umyje ten obszar przed zabiegiem i przygotuje go przed pójściem pod nóż.

Golenie przed zabiegiem

Chociaż golenie jest indywidualną preferencją, nie powinno się go wykonywać na noc przed zabiegiem chirurgicznym. Praktyka ta zwiększa szanse na rozwój infekcji podczas rekonwalescencji. Poza zwiększeniem szansy na zakażenie, golenie przed zabiegiem powoduje również powstawanie zadraśnięć w miejscu operacyjnym – zasób ten jest udostępniony przez redakcję serwisu resurse-umane-cdi.ro. Ponadto, golenie przed operacją może pozostawić obszar z bakteriami, które mogą powodować infekcje. CDC zaleca, aby wykąpać się w środku antyseptycznym lub wziąć prysznic na noc przed operacją. Twój chirurg umyje miejsce operacji, aby było ono jak najbardziej sterylne, ale golenie nie jest konieczne.

Chociaż ryzyko rozwoju infekcji jest niezwykle niskie ze względu na postęp w technikach chirurgicznych, w jednym z ostatnich badań stwierdzono, że u pacjentów, którzy golili się dzień przed operacją, odnotowano wyższy wskaźnik infekcji. Dlatego zaleca się stosowanie elektrycznych maszynek do golenia, aby zminimalizować ryzyko powstania zadraśnięć w miejscu zabiegu. Ponadto, ogolone miejsca nacięcia były mniej narażone na rozwój infekcji w porównaniu z tymi, które miały włosy usunięte za pomocą maszynki do strzyżenia.

Golenie po tatuażu

Jeśli robisz sobie tatuaż, możesz się zastanawiać, czy powinieneś golić się po zabiegu. Przez kilka tygodni należy unikać golenia nad tatuażem, jednak czas gojenia tatuażu zależy od jego wielkości i lokalizacji. Golenie jest konieczne, ponieważ pomaga usunąć martwe komórki skóry oraz zaschniętą krew i osocze. Czasami zaprzestanie rutyny golenia powoduje wrastanie włosków, które mogą przerodzić się w wypełnione ropą pęcherze lub pryszcze. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby kontynuować swoją pielęgnację po zrobieniu tatuażu i nadal wyglądać świetnie.

Prysznic przed goleniem jest ważny dla uzdrowienia skóry i zapobiegania podrażnieniom. Używaj produktu przed goleniem, który współgra ze strukturą skóry. Obszar tatuażu jest podatny na podrażnienia z powodu silnego złuszczania, dlatego ważne jest stosowanie nawilżającego produktu do golenia. Po całkowitym zagojeniu się tatuażu, czas powrócić do stosowania normalnych produktów do golenia. Balsam po goleniu i produkt nawilżający zapobiegną dalszym podrażnieniom skóry.

Golenie po depilacji laserowej

Po zabiegu depilacji laserowej nie należy się golić przez co najmniej tydzień. Golenie i laser mogą wywołać irracjonalne reakcje i połączony dyskomfort. Należy unikać skubania, woskowania i rozgałęziania między sesjami zabiegowymi. Czynności te mogą uszkodzić leczoną skórę i mogą nie być odpowiednie do usuwania włosów. Aby zminimalizować ryzyko powstania zgrubień po goleniu, należy używać maszynki elektrycznej. Należy unikać stosowania balsamu lub kremu nawilżającego na leczoną skórę, ponieważ może to spowodować odrastanie włosów.

Kiedy najlepiej golić się po depilacji laserowej? Większość włosów zaczyna odrastać 10 dnia po zabiegu. Zaleca się golenie po 10. dniu, ponieważ formuła nałożona na obszar zabiegowy pomaga zmniejszyć podrażnienia wywołane goleniem, elektrolizą i pincetą. Jeśli nie jesteś w stanie czekać tak długo, powinieneś poczekać, aż skóra przestanie być wrażliwa i będzie można ją bezpiecznie ogolić.

Podobne tematy