Jakie części ciała nie mogą być poddawane zabiegom liftingu nici?

Istnieją pewne obszary, które nie mogą być poddawane zabiegom liftingu nićmi. Nici można jednak stosować w okolicach łokci i kolan. Należy starannie pielęgnować nici i unikać ćwiczeń przez co najmniej 48 godzin. Chociaż można wznowić makijaż i ćwiczenia bezpośrednio po nitkowaniu, nie można tego robić na niektórych częściach ciała. Nici muszą być aplikowane ruchem ku górze, aby uzyskać pożądany efekt liftingu.

Niewchłanialne nici

Rewolucyjna procedura estetyczna, liftingi nićmi PDO zyskują popularność zarówno wśród lekarzy, jak i klientów. PDO to skrót od nazwy polidioksanon. Biodegradowalne nici są stosowane od dziesięcioleci w ortopedii i inżynierii tkankowej, a obecnie zdobywają uznanie w świecie medycyny estetycznej – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu keydiy.com.pl. Czym jest PDO i jakie są jego zalety? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym rewolucyjnym liftingu nićmi.

W 8,9% przypadków nić wytrysnęła z ciała. Siedem przypadków dotyczyło rany, natomiast trzy przypadki dotyczyły nici, która nie przeniknęła przez skórę. We wszystkich przypadkach zastosowano ciągły miejscowy ucisk z użyciem alkoholu. W pięciu przypadkach podano antybiotyki dożylnie i poprzez roztwór miejscowy. Rana u pacjenta zagoiła się, ale pozostała po niej trwała blizna. U pacjenta z ciężką infekcją rozwinął się znaczny obrzęk w obu zakopanych miejscach nici. U pacjenta rozwinęła się również wydzielina zapalna. Ostatecznie przeszedł trzy oddzielne operacje w celu usunięcia nici.

Najczęstszym rodzajem nici niewchłanialnych stosowanych w zabiegach kosmetycznych są nici wykonane z polidioksanonu (PDO). Są to najczęściej stosowane rodzaje polidioksanonu, który był tradycyjnie stosowany w szwach chirurgicznych. Chociaż są bezpieczniejszą alternatywą, nici PDO rozpuszczają się po sześciu miesiącach, podczas gdy nici z polikaprolaktonu (PCL) utrzymują się do dwunastu miesięcy.

Niektóre osoby są bardzo niezadowolone ze swoich wyników po poddaniu się liftingowi twarzy z użyciem nici wchłanialnych. W dodatku ich rezultaty były krótkotrwałe. Dlatego też wybór techniki liftingu twarzy nićmi, która charakteryzuje się długotrwałymi rezultatami i mniejszą liczbą powikłań, ma kluczowe znaczenie. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na zabieg liftingu nici twarzy, powinieneś rozważyć implantację tłuszczu lub wypełnienie kwasem hialuronowym. W połączeniu z zastrzykami Botoxu, procedury te mogą zaoferować dobre konturowanie i długotrwały efekt liftingu.

Inna niewchłanialna nić liftingująca nosi nazwę nici konturowej, którą stosuje się do korekcji zwiotczałej skóry i wygładzania linii marszczących. Wykonana jest z tego samego materiału co szwy wchłanialne, a nić jest biodegradowalna. Szew ten został zatwierdzony do stosowania w chirurgii kosmetycznej i chirurgii sercowo-naczyniowej. W 2015 roku FDA zatwierdziła ten typ nici do zabiegów liftingu twarzy i ciała.

Powikłania pooperacyjne związane ze stosowaniem nici PDO obejmują obrzęk, krwiak, widoczne nici, nieregularność konturu i infekcję. Powikłania te mogą być przyczyną powikłań po liftingu nićmi twarzy. Do najczęstszych powikłań po liftingu nićmi należą nieregularność konturu, hiperpigmentacja i wgłębienie skóry. Ryzyko związane z liftingiem nici jest niewielkie, ale zawsze należy skonsultować się z doświadczonym chirurgiem.

Korzyści płynące z liftingu nićmi PDO jest wiele. Niechirurgiczna procedura z minimalnym czasem przestoju i bez blizn oznacza mniejszy dyskomfort dla Ciebie. Co więcej, liftingi nićmi PDO mogą być wykonywane na każdej części ciała, takiej jak klatka piersiowa, ramiona, brzuch, a nawet nogi. Oprócz natychmiastowych efektów, nici te są bardzo skuteczne w walce ze starzeniem się i mogą być świetną alternatywą dla operacji liftingu twarzy.

Trwałe podniesienie twarzy

Nici liftingujące to skuteczny, mało ryzykowny sposób na poprawę wyglądu linii żuchwy, policzków, brwi i okolic pod oczami. Ponadto nici te mogą być stosowane w konkretnych miejscach, takich jak obwisła skóra wokół oczu. Podnoszenie nici jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnej operacji liftingu twarzy i może zaoferować długotrwałe rezultaty. Może być wykonywane przez chirurga estetycznego, który ma duże doświadczenie w procedurach podnoszenia nici.

Pomimo popularności tych procedur, wiążą się one z własnym zestawem zagrożeń. Podczas gdy większość efektów ubocznych liftingu nicią ustępuje szybko po zabiegu, niektóre mogą utrzymywać się przez tygodnie, a nawet miesiące. Niektóre z potencjalnych zagrożeń to infekcja, zasinienie, obrzęk i tkliwość. Możesz również zauważyć niewielką asymetrię. Możesz zobaczyć linie szwów pod skórą. Chociaż są one rzadkie, należy je rozważyć przed poddaniem się temu zabiegowi.

Przed zabiegiem liftingu nici należy upewnić się, że jest się zdrowym i wolnym od infekcji na twarzy. Należy również przygotować się na umiarkowane zasinienie i obrzęk, choć nie można zagwarantować ostatecznego rezultatu. Lekarz wcześniej znieczuli skórę, a następnie wprowadzi nici pod skórę. Zabieg ten może trwać do godziny. Podnoszenie nici jest wykonywane w gabinecie lekarskim. Lekarz zazwyczaj znieczula okolicę znieczuleniem miejscowym, a następnie wsuwa puste igły pod skórę, aby podnieść nici na miejsce.

Podczas gdy tradycyjne techniki liftingu twarzy mogą być nieskuteczne dla niektórych pacjentów, podnoszenie nici może być najlepszym rozwiązaniem dla osób z poważnymi oznakami starzenia. Podnoszenie nici może być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają wiele zmarszczek na twarzy. Podnoszenie nici może poprawić objętość, definicję i marszczącą się skórę, zajmując się wieloma przyczynami starzenia się twarzy. Korzyści płynące z zabiegu podnoszenia nici są wielostronne i mogą zapewnić trwałe rezultaty.

Istnieją dwa rodzaje nici liftingujących: nici kotwiczące i nici PDO. Oba działają poprzez zebranie skóry i wytworzenie widocznego liftingu. Nici kotwiczące wykorzystują syntetyczny polidioksanon (PDO), który utrzymuje się przez 12 do 15 miesięcy i zapewnia większą stymulację kolagenu niż pozostałe rodzaje nici. Ten nowy typ liftingu jest szybki, a pacjenci mogą wrócić do pracy i innych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Ten rodzaj zabiegu obejmuje wydrążoną igłę, która jest wprowadzana pod skórę. Następnie do wydrążonej igły wprowadzana jest nić, która chwyta tkanki miękkie i opadającą skórę. Gdy nić jest na miejscu, lekarz usunie wydrążoną igłę i owinie ją małą pętlą. W ten sposób powstanie punkt B, do którego przymocowane są nici. Lekarz będzie następnie delikatnie masował skórę, aby pobudzić stożki i zadziory do zaangażowania się w ich położenie.

Powikłania liftingu nićmi

Zabieg liftingu nićmi jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Chociaż wyniki są zwykle naturalne, mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak zasinienie i obrzęk. Pacjenci mogą również odczuwać bolesność. Chociaż zazwyczaj ustępują one w ciągu tygodnia, niektórzy pacjenci doświadczają łagodnego zasinienia lub obrzęku. Powinni oni również unikać używania ostrych środków czyszczących, ćwiczeń lub masowania obszaru zabiegowego przez kilka dni.

Metoda Aptos, która wykorzystuje specjalne nici do poprawy wyglądu twarzy, została zastosowana u 190 pacjentów. Linie pływające są najczęstszą techniką stosowaną przez szpitale i są podobne do metody stosowanej w liftingu nićmi pierwszej generacji APTOS. Wiek pacjentów wahał się od 28 do 62 lat. Nie chorowali na cukrzycę, historię palenia tytoniu ani choroby systemowe. Zabieg uważany jest za bezpieczny, jednak zdarzają się powikłania.

Obrzęk jest częstym problemem po liftingu nici. Zabieg może spowodować obrzęk skóry w wyniku urazu powstałego podczas zabiegu, nieodpowiedniego podniesienia jednej strony lub upośledzonego powrotu żylnego. Okres obrzęku może trwać od dwóch do czterech miesięcy. Pacjenci z cienką skórą są szczególnie podatni na to ryzyko. Pacjenci powinni zwrócić uwagę na to powikłanie zanim pójdą pod nóż.

W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu twarzy, podnoszenie nici jest opcją minimalnie inwazyjną. Pacjenci mogą osiągnąć te same rezultaty bez blizn. Nici używane do liftingu stymulują produkcję kolagenu. Podniesienie nici może poprawić kształt ciała, dzięki czemu wydaje się ono młodsze i bardziej atrakcyjne. Istnieją pewne zagrożenia związane z podnoszeniem nici, ale są one zazwyczaj minimalne. Chirurg powinien dokładnie omówić z pacjentami wszelkie ryzyko i powikłania związane z tą procedurą.

Nici używane podczas liftingu za pomocą nici są wykonane z materiałów klasy chirurgicznej. Najczęściej stosowanym typem nici jest nić PDO, która została zaprojektowana w taki sposób, aby była bezpiecznie wchłaniana ponownie przez organizm. Podniesienie nici może trwać do sześciu miesięcy, zanim powoli się rozpuści, nie pozostawiając śladu po zabiegu. Nici PDO mogą mieć różną długość i kształt, ale każda z nich ma swoje unikalne przeznaczenie. Podczas liftingu nićmi, chirurg może użyć nici PDO klasy chirurgicznej lub innego typu.

Chociaż rezultaty liftingu nićmi nie są tak długotrwałe jak w przypadku liftingu twarzy, pacjenci mogą oczekiwać zauważenia rezultatów natychmiast po zabiegu. Lifting nićmi poprawia również jakość skóry wokół liftingu, która z czasem będzie się nadal poprawiać wraz ze wzrostem kolagenu w skórze. Rezultaty liftingu ciała za pomocą nici mogą utrzymywać się od sześciu do ośmiu miesięcy. Pacjenci powinni być przygotowani na krótki okres rekonwalescencji, z lekkim obrzękiem i zaczerwienieniem. Zabieg liftingu nićmi może być nawet powtarzany w razie potrzeby.

Istnieje kilka potencjalnych powikłań zabiegu liftingu ciała za pomocą nici. Jednym z nich jest niewłaściwy kontur, który może wymagać korekty za pomocą masażu. Inną możliwością jest wciągnięty obszar skóry. Nieprzerysowany obszar skóry może wymagać dodatkowego liftingu nićmi. Asymetria jest najprawdopodobniej wynikiem błędu chirurga. Choć po tego typu zabiegu mogą pojawić się powikłania, to zwykle można je skorygować poprzez zastosowanie terapii lekami rozwiązującymi.

Podobne tematy