Jak wygląda zabieg podnoszenia powiek nićmi

Jaki jest czas przestoju i rekonwalescencji po zabiegu liftingu nici? Jakie są wyniki zabiegu? Co może pójść nie tak? Poniżej znajduje się opis zabiegu i potencjalne ryzyko z nim związane. Możesz spodziewać się pewnych siniaków i obrzęków, które szybko ustąpią. W ciągu kilku dni powinieneś być w stanie powrócić do swoich normalnych zajęć. Okres rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, trwający zaledwie od jednego do trzech dni.

Wyniki liftingu nici lisich oczu

Jeśli kiedykolwiek spojrzałeś w lustro i chciałeś zobaczyć jaśniejszy uśmiech, możesz być zainteresowany liftingiem nici lisich oczu. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny i ryzyka tej procedury, wielu pacjentów jest zadowolonych z wyników. Podniesienie nici lisa oczu trwa około 20 minut i jest stosunkowo bezpieczną procedurą kosmetyczną. Oprócz zastosowania nici zatwierdzonych przez TGA/FDA, procedura ta umożliwia również zastosowanie wypełniaczy skórnych w celu dodania projekcji i wydłużenia okolicy oczu.

Podnoszenie nici lisich oczu może być również stosowane do leczenia innych problemów związanych z oczami, takich jak zakapturzone powieki, asymetria i opuchlizna. Może nawet podnieść dolną powiekę, tworząc bardziej młodzieńczy wygląd. Zabieg jest niechirurgiczny, a wyniki są widoczne natychmiast. Należy jednak pamiętać, że procedura ma wysoki czynnik ryzyka, więc pacjent powinien być zdrowy i w dobrym stanie zdrowia przed posiadaniem procedury – ten fragment jest dziełem autora portalu pichaloweranczo.pl.

Downtime

Downtime of Eyelid Lifting Threads jest bardzo krótki w porównaniu do Downtime innych procedur chirurgicznych. Można jednak oczekiwać, że wynik będzie trwał około jednego roku, w zależności od wyników, które chcesz. Po zabiegu, można wrócić do pracy natychmiast. W zależności od procedury, którą wybierzesz, możesz doświadczyć do tygodnia przestoju, ale jest to zwykle tylko tymczasowe. Istnieje kilka korzyści płynących z liftingu nićmi.

Podnoszenie nici PDO jest doskonałą opcją dla pacjentów, którzy mają problem z obwisłymi powiekami. Napina i zawiesza skórę wokół oczu. Nowo podniesiona skóra stymuluje produkcję kolagenu, który podtrzymuje nowo podniesioną skórę i nadaje jej naturalny efekt napięcia i wygładzenia. Pacjenci zazwyczaj widzą długotrwałe rezultaty w ciągu około sześciu do ośmiu miesięcy. Z tego powodu Downtime procedury nici liftingujących powieki jest bardzo minimalny.

Powikłania

Istnieje szereg możliwych powikłań związanych z zabiegiem nici do podnoszenia powiek. W rzadkich przypadkach nici mogą wystawać przez skórę po ich wprowadzeniu. Może się to zdarzyć do kilku dni po zabiegu, ale na ogół jest to łatwe do naprawienia poprzez ich przycięcie. W niektórych przypadkach nici mogą migrować i powodować nierówny wygląd twarzy. Jeśli tak się stanie, można zastosować wypełniacze HA.

Niektórzy pacjenci zgłaszali obrzęk, zasinienie i ból po zabiegu podnoszenia nici. Są to niewielkie efekty uboczne, jednak niektórzy pacjenci zgłaszają, że odczuwają ograniczone wzmocnienie. Ponieważ procedura jest stosunkowo nowa, stosowane nici i materiały różnią się znacznie w zależności od pacjenta. Po zabiegu pacjenci mogą doświadczyć zasinienia, obrzęku i bolesności, choć te efekty uboczne są zazwyczaj tymczasowe. Siniaki i obrzęki są powszechne, ale nadmierna ilość płynu powinna być zgłoszona chirurgowi natychmiast po zabiegu.

Recovery

Lifting twarzy nićmi jest minimalnie inwazyjną procedurą, która może skorygować zwiotczenie brwi, górnych i dolnych powiek, szyi i dekoltu. Podczas tego zabiegu lekarz wprowadza pod skórę drobne nici, które podnoszą te obszary. Procedura ta jest często stosowana do korekty linii uśmiechu, ale jest również skuteczna dla lisich oczu. Procedura może trwać do czterech miesięcy.

Po zabiegu przez około 48 godzin będzie występował obrzęk i zasinienie. Obrzęk będzie się stopniowo zmniejszał i po tygodniu można powrócić do normalnych, codziennych czynności. W tym czasie należy unikać makijażu i stosowania kremów. Jednak już trzeciego dnia można wziąć prysznic. Przez kolejne 10 dni nie należy trzeć oczu ani stosować makijażu. Można jednak wznowić lekkie czynności, takie jak chodzenie i branie prysznica.

Podobne tematy