Jak wygląda zabieg nici liftingujących brwi

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących brwi, ten artykuł odpowie na to pytanie i nie tylko. Nici te są biokompatybilne i tymczasowe, rozpuszczają się po sześciu do ośmiu miesięcy. W porównaniu z liftingiem twarzy, zabieg ten jest mniej inwazyjny i nie wymaga od pacjenta poddania się operacji – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu dajgotowke.pl. Przed zabiegiem należy spodziewać się pewnego zasinienia i obrzęku. Możesz zmniejszyć te efekty stosując lód i odpoczynek. W ciągu dwóch do trzech tygodni można powrócić do normalnej aktywności. Po zabiegu należy unikać noszenia jakiegokolwiek makijażu lub mydła przez 24 godziny, aby nici mogły się osadzić. Nici

PDO to biokompatybilne szwy tymczasowe Nici

PDO to biokompatybilne tymczasowe opcje szwów do liftingu brwi. Są one biokompatybilne i rozpuszczają się w organizmie w ciągu 4 do 6 miesięcy. Rezultaty liftingu nićmi mogą utrzymać się do roku, choć okresowa pielęgnacja może przedłużyć ich skuteczność. Najnowszym trendem jest stosowanie nici PDO do liftingu brwi w celu zastąpienia wypełniaczy w tej okolicy. Nici mogą być również stosowane do podnoszenia zwiotczałej skóry na innych częściach twarzy.

Podczas rekonwalescencji po zabiegu liftingu nićmi PDO, przez kilka dni będzie odczuwalna bolesność. Ustępuje ona szybko i zauważalna jest poprawa tekstury skóry oraz zmniejszenie ilości zmarszczek. Oprócz natychmiastowego efektu liftingu, rezultaty będą się utrzymywać do 12 miesięcy. Ta mało inwazyjna opcja odmładzania twarzy pozostawi Twoją skórę gładką i odświeżoną przez kilka miesięcy.

Stosuje się je do podnoszenia zwiotczałej skóry

Zabieg podnoszenia brwi za pomocą nici to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystuje się drobne, sterylne nici do podnoszenia zwiotczałej skóry brwi. Zabieg trwa zazwyczaj od 45 minut do jednej godziny i wiąże się z minimalnym bólem lub przestojami. Pacjenci mogą spodziewać się obrzęku i zasinień, ale są one zazwyczaj tymczasowe. Pooperacyjne zasinienia i obrzęki można zminimalizować stosując okłady z lodu. Pacjenci powinni unikać zbyt szerokiego otwierania ust i muszą powstrzymać się od energicznego masażu przez dwa do trzech tygodni.

Zabieg można wykonać w wielu miejscach, w tym w brwi. Podczas jednej procedury kilka nici PDO jest wykorzystywanych do podniesienia zwiotczałej skóry w okolicy brwi. Przed poddaniem się temu zabiegowi pacjenci powinni skonsultować się z chirurgiem plastycznym na temat swoich oczekiwań. Podczas zabiegu pacjenci powinni unikać palenia papierosów i picia alkoholu, które mogą odwodnić skórę i zakłócić działanie środka znieczulającego. Dodatkowo, pacjenci powinni unikać przyjmowania produktów na bazie aspiryny, ponieważ mogą one powodować niepotrzebne krwawienie. Odradza się również produkty rozrzedzające krew, takie jak Ibuprofen, Naproxen/Naprogesic i Nuprin.

Rozpuszczają się w ciągu sześciu do ośmiu miesięcy

Większość zabiegów kosmetycznych z użyciem nici pozostawia minimalne blizny i może trwać od sześciu do ośmiu miesięcy. Sam zabieg może pozostawić niewielką bliznę, ale zazwyczaj nie jest ona widoczna. Po zabiegu mogą wystąpić siniaki, obrzęk i bolesność, ale są one tymczasowe i zanikają z czasem. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a użyte nici są klasy medycznej. Są one stosowane w branży medycznej od wielu lat i uważane są za wyjątkowo bezpieczne do stosowania zarówno w zabiegach kosmetycznych, jak i chirurgicznych.

Po poddaniu się zabiegowi, nici rozpuszczą się w organizmie po dwóch do sześciu miesięcy. Po około sześciu miesiącach wokół nici utworzy się nowy kolagen, utrzymując ich efekt liftingujący. Rezultaty tego zabiegu powinny utrzymywać się od sześciu do ośmiu miesięcy lub do momentu, gdy Twoja skóra zacznie się naturalnie starzeć. Możesz również zdecydować się na zabieg laserowy, aby szybciej rozpuścić nici. Jeśli zdecydujesz się na zabieg, najważniejsze jest, abyś dokładnie przestrzegała instrukcji chirurga i nie pocierała tego obszaru.

Są mniej inwazyjne niż lifting twarzy

Podnoszenie nici stało się popularną niechirurgiczną alternatywą dla liftingu twarzy. Nici są używane do podnoszenia skóry, która nie jest zbyt obwisła lub pomarszczona i stymulują produkcję nowego kolagenu przez organizm. Ta nieinwazyjna procedura jest znacznie mniej traumatyczna niż operacja liftingu twarzy i jest mniej kosztowna niż operacja liftingu twarzy. Może się wydawać, że jest to drastyczne rozwiązanie, ale korzyści znacznie przewyższają jego wady.

Rezultat liftingu nićmi jest widoczny natychmiast, a w razie potrzeby można go odwrócić. Nie jest on tak trwały jak lifting twarzy, ale może trwać do trzech lub pięciu lat i może być powtarzany w razie potrzeby. W rzeczywistości wielu pacjentów łączy lifting twarzy z innymi zabiegami, aby uzyskać pełniejszy wygląd. Jednak pacjenci nadal powinni być świadomi, że lifting twarzy wiąże się z wysokim poziomem ryzyka.

Można je łączyć z wypełniaczami dermalnymi

Gdy wyniki stosowania wypełniaczy dermalnych nie są zadowalające, może być potrzebne połączenie nici PDO i wypełniaczy dermalnych. Lifting nićmi PDO daje takie same rezultaty jak chirurgiczny lifting twarzy, ale z minimalnym czasem przestoju i bez znieczulenia ogólnego. Procedura ta praktycznie eliminuje również ryzyko powstania blizn i innych poważnych powikłań. Z tego powodu jest często wykonywany w połączeniu z innymi nieinwazyjnymi zabiegami kosmetycznymi.

Jeśli chcesz połączyć procedurę nici podnoszących brwi z wypełniaczami dermalnymi, Twój chirurg może użyć wypełniaczy kwasu hialuronowego. Wypełniacze te mogą pomóc przywrócić objętość, wygładzić fałdy i leczyć wczesne oznaki jowls. Wypełniacze skórne są zwykle łączone z Botoxem w celu rozluźnienia zmarszczek i podniesienia brwi. Efekty stosowania wypełniacza kwasu hialuronowego mogą utrzymywać się od sześciu miesięcy do dwóch lat. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zabieg można połączyć z innymi nieinwazyjnymi zabiegami, w tym z laserowym resurfacingiem skóry.

Podobne tematy