Jak długo trzeba czekać na efekt po zabiegu liftingu nici?

Po operacji podnoszenia nici mogą wystąpić mdłości. Należy pić dużo czystych płynów. Należy również unikać wszelkiego rodzaju masażu twarzy lub ucisku na obszar poddany zabiegowi. Efekty liftingu nićmi utrzymują się od roku do trzech lat. Twoja nowa twarz powinna być gładka i wyglądać młodzieńczo w ciągu pierwszych kilku miesięcy. Aby zmaksymalizować rezultaty, należy zaplanować kilka sesji uzupełniających. Po nich rezultaty powinny utrzymać się przez okres od jednego do trzech lat.

Unikaj masaży twarzy i facjat

Po zabiegu podnoszenia nici należy unikać głębokich masaży twarzy i facjat przez co najmniej 10 dni – sekcja ta pochodzi od autora strony serumpieknosci.pl. Masaż twarzy i masaże mogą wywierać nadmierny nacisk na leczony obszar, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku i zasinienia. Mogą one również zawierać ostre substancje chemiczne, które mogą podrażniać skórę w tym wrażliwym czasie. Ponadto, fasady i masaże mogą sprawić, że pacjent będzie czuł się bardziej niekomfortowo, dlatego najlepiej unikać ich przez co najmniej dwa tygodnie.

W liftingu nićmi chirurg wykorzystuje małe, sterylne i przezroczyste nici PDO. Prowadzi on nici przez kaniulę przez policzki do miejsc podnoszenia. Następnie dr Doyle stosuje ręczny nacisk na tkankę twarzy, aby uzyskać pożądany efekt liftingu. Przy pierwszym wprowadzeniu nici mogą wydawać się dziwne, ale wkrótce pacjent przyzwyczai się do tego uczucia. Następnie można powrócić do normalnych czynności.

Unikaj nadmiernego nacisku na obszar poddany zabiegowi

Przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu podnoszenia nici należy unikać nadmiernego nacisku na obszar poddany zabiegowi. Mimo, że dyskomfort po zabiegu będzie minimalny, należy unikać stosowania zimnych okładów na obszar poddany zabiegowi oraz nadmiernego nacisku na ten obszar. Jest to spowodowane tym, że przez kilka dni po zabiegu będzie odczuwalne kłucie i obrzęk. W przypadku wystąpienia bólu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym zabieg. Po zabiegu należy unikać wywierania nacisku na obszar poddany zabiegowi przez 48 godzin.

Należy również unikać spania na plecach lub na boku przez pierwszy tydzień po zabiegu podnoszenia nici. Powodem tego jest fakt, że taka pozycja zwiększa ryzyko wystąpienia obrzęku, zasinienia lub krwawienia. Te czynniki mogą sprawić, że Twoje wyniki będą mniej niż idealne. Zamiast tego staraj się spać na plecach. Może to pomóc w uwarunkowaniu organizmu, aby był w stanie tolerować operację podnoszenia nici. Oprócz unikania spania na brzuchu, należy również unikać zginania lub skręcania głowy, aby zapobiec obrzękom i siniakom.

Unikaj alkoholu przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu podnoszenia nici

Instrukcje pooperacyjne dla pacjentów podnoszących nici obejmują powstrzymanie się od spożywania alkoholu przez pierwsze dwa tygodnie. Alkohol ma działanie moczopędne i uniemożliwia organizmowi produkcję kolagenu. Ponadto rozrzedza krew, przez co jest bardziej podatny na niekontrolowane krwawienie. Po operacji podnoszenia nici należy unikać podnoszenia ciężarów, forsownych ćwiczeń i sauny. Odradza się również spanie na boku i brzuchu. Spanie na boku nie tylko spowoduje zasinienie i obrzęk, ale może również wywołać komplikacje, które sprawią, że wyniki zabiegu nie będą idealne.

Po zabiegu liftingu nici nie wolno spożywać alkoholu i unikać palenia papierosów. Alkohol odwadnia skórę i zakłóca działanie środka znieczulającego. Należy również unikać produktów na bazie aspiryny. Mogą one zwiększyć ryzyko niepotrzebnego krwawienia i innych niepożądanych komplikacji. Unikaj przyjmowania produktów na bazie aspiryny, takich jak Ibuprofen, Naproxen/Naprogesic czy Neurofen.

Rezultaty liftingu nićmi utrzymują się od 1 do 3 lat

W zależności od pożądanych rezultatów, efekty liftingu nićmi mogą utrzymywać się od jednego do trzech lat. Wyniki są tymczasowe i ostatecznie zostaną wchłonięte przez tkankę pod skórą. Jednak zabieg może sprawić, że skóra nadal będzie wyglądać młodziej. Rezultaty zabiegu podnoszenia nici są najbardziej widoczne po kilku pierwszych miesiącach i mogą utrzymywać się do sześciu miesięcy. W tym czasie należy unikać intensywnej aktywności fizycznej. Lekarz dostarczy Ci pisemne instrukcje dotyczące pielęgnacji po zabiegu.

Podniesienie nici może powodować pewien dyskomfort. Zabieg może spowodować zasinienie i obrzęk oraz pozostawić blizny na twarzy. Może również powodować zmiany tekstury skóry nad nićmi. W rzadkich przypadkach po zabiegu może wystąpić sztywność lub infekcja. Po zakończeniu procedury można oczekiwać, że wyniki utrzymają się przez jeden do trzech lat. Nici używane do tej procedury są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej.

Instrukcje pooperacyjne

Chociaż czas rekonwalescencji w przypadku operacji podnoszenia nici jest krótki, procedura ta niesie ze sobą pewne ryzyko. Obrzęk i zasinienie mogą być zauważalne, ale jest to tymczasowe i można je pokonać za pomocą okładów z lodu. Pacjenci powinni powstrzymać się od spania na boku z twarzą opartą o poduszkę, co może zniweczyć efekt wzmocnienia. Pacjenci powinni również unikać nadmiernych ruchów twarzy i masażu przez około tydzień po zabiegu. Wyniki zabiegu podnoszenia nici różnią się znacznie w zależności od pacjenta.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, wykwalifikowany i doświadczony chirurg plastyczny jest pierwszą linią obrony. Doświadczenie, specjalne szkolenie i wykształcenie są niezbędne przy wykonywaniu zabiegu liftingu nici. Status certyfikacji i doświadczenie chirurga zajmującego się podnoszeniem nici powinny być kluczowym czynnikiem w zapewnieniu bezpiecznej i udanej procedury. Podczas wstępnej konsultacji większość chirurgów plastycznych pokaże Ci galerię zdjęć przed i po, aby pomóc Ci określić, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. Jeśli to możliwe, przynieś podczas konsultacji zdjęcie wyniku, do którego dążysz.

Koszt

Zastanawiając się nad tym, jak osiągnąć najlepsze rezultaty za pomocą liftingu nici, rozważ koszt. Podczas gdy wiele kobiet i mężczyzn osiągnęło wspaniałe rezultaty dzięki zabiegom niechirurgicznym, koszty zabiegu podniesienia nici różnią się znacznie w zależności od chirurga i procedury. Aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję, poniżej przedstawiamy główne czynniki, które należy rozważyć. Konsultacja z lekarzem pomoże Ci ustalić, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni. Poniżej wymieniono niektóre z korzyści płynących z zabiegu podnoszenia nici.

Wybór wykwalifikowanego dostawcy ma kluczowe znaczenie dla powodzenia zabiegu podnoszenia nici. U doświadczonego chirurga prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest mniejsze. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (ASPS) dysponuje narzędziem umożliwiającym znalezienie usługodawców zajmujących się liftingiem nici w Twojej okolicy. Jednak ci dostawcy nie zawsze mają najwyższe standardy umiejętności. Dlatego zaleca się, abyś podjęła decyzję w oparciu o swój poziom komfortu. Jednak przed podjęciem decyzji o wyborze chirurga zajmującego się liftingiem nici, upewnij się, że znasz średni koszt operacji liftingu nici w swojej okolicy.

Podobne tematy