Co stosować na niedoskonałą skórę twarzy

Jeśli masz suchą lub zaczerwienioną skórę twarzy, możesz się zastanawiać, czego używać na twarz. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie wysokiej jakości kremu nawilżającego. Kremy te zamkną w sobie wilgoć i zapobiegną wszelkim przyszłym przesuszeniom. Bądź jednak ostrożny przy wyborze odpowiedniego produktu dla swojej skóry: zbyt gęsty krem nawilżający może zatkać pory.

Krem z hydrokortyzonem

Krem z hydrokortyzonem to lek stosowany miejscowo, który może być używany do leczenia trądziku i wykwitów na twarzy. Zmniejsza on stan zapalny i sprawia, że skaza jest mniej widoczna. Hydrokortyzon jest na ogół bezpieczny w użyciu. Należy go lekko nakładać na zmienione chorobowo miejsce, dwa do czterech razy na dobę – fragment ten pochodzi od redaktora portalu elektro-majster.com.pl.

Hydrokortyzonu stosowanego miejscowo nie należy stosować w okolicach oczu ani na zakażoną lub uszkodzoną skórę. Nie jest on również zalecany u dzieci w wieku poniżej 10 lat. Ponadto hydrokortyzon stosowany miejscowo nie jest lekiem długotrwałym. Najlepiej stosować go w celu uzyskania tymczasowej ulgi w przypadku odparzeń pieluszkowych, trądziku lub innych chorób skóry.

Krem z hydrokortyzonem jest dostępny w różnych potencjach, aby rozwiązać różne problemy zdrowotne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się stosowanie kremu z hydrokortyzonem co najmniej raz lub dwa razy dziennie przez okres do dwóch tygodni. Jeśli nie czujesz się komfortowo stosując go na twarzy przez tak długi czas, możesz kupić wersję o niższej potencji i stosować ją w miarę potrzeby przez krótszy okres czasu. Koniecznie jednak stosuj krem w połączeniu z dobrym kremem nawilżającym.

Hydrokortyzon jest miejscowym sterydem, który zmniejsza stan zapalny i zaczerwienienie trądziku. Nie leczy jednak podstawowych przyczyn trądziku, którymi są nadmierne wydzielanie sebum i zakażenie bakteryjne. Ponieważ jest to krem miejscowy, hydrokortyzon powinien być stosowany ostrożnie i w porozumieniu z dermatologiem przed jego użyciem.

Dwutlenek tytanu

Dwutlenek tytanu to biały proszek, który jest czasami używany w produktach kosmetycznych do rozjaśniania kolorów. Składnik ten jest również wykorzystywany do pomocy w leczeniu skaz i poprawy wyglądu skóry. Dwutlenek tytanu może być również skutecznym filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze współgra z innymi składnikami filtrów przeciwsłonecznych i jest bezpieczny w codziennym użyciu.

Chociaż składnik ten jest bezpieczny, należy zachować ostrożność podczas jego stosowania. Nie wdychaj go i unikaj sypkich pudrów. Zamiast tego używaj bezpiecznych preparatów typu krem lub lotion zawierających ten składnik. Szukaj tych, które są zmikronizowane, aby zapewnić gładką konsystencję i zapobiec białym odlewom.

Używanie do twarzy pudru zawierającego dwutlenek tytanu pomoże Twojej skórze wyglądać gładko i świeżo. Będzie on również chronił Twoją skórę przed promieniami UV. Niektórzy ludzie mogą woleć nie używać pudrów ze względu na ich negatywne skutki, ale pudry mogą być korzystne dla Twojej skóry. Dwutlenek tytanu jest bezpieczny dla skóry wrażliwej i jest skuteczny w minimalizowaniu wyglądu plam na twarzy.

Dwutlenek tytanu jest częstym składnikiem filtrów przeciwsłonecznych. Jest uważany za bezpieczny w porównaniu z innymi chemicznymi filtrami przeciwsłonecznymi, ale może stać się luźny i może nie zapewnić ochrony, której potrzebujesz. Musisz również wziąć pod uwagę rozmiar dwutlenku tytanu, który planujesz zastosować na swojej twarzy.

Tlenek cynku

Podczas gdy wiele korzyści płynących z tlenku cynku czyni go atrakcyjnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry, powinnaś również być świadoma możliwych skutków ubocznych. Składnik ten znajduje się w różnych suplementach diety i innych produktach, a przed zastosowaniem go na skórze twarzy należy zasięgnąć porady dermatologa. Regularne stosowanie tlenku cynku na twarzy może pomóc w zapobieganiu poparzeniom.

Może być stosowany w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek i poprawy tekstury skóry. Możesz go również stosować w leczeniu infekcji skórnych. Dodatkowo ma właściwości lecznicze, więc może pomóc w gojeniu się ran. Jednak składnik ten może również pozostawić na twarzy biały lub szarawy odcień, zwłaszcza jeśli Twoja skóra jest ciemna.

Tlenek cynku to naturalny filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Jego działanie polega na odbijaniu promieni UVA i blokowaniu ich przed wnikaniem w skórę. Różne produkty zawierają różne procenty tlenku cynku. Jednak im wyższy procent, tym większa ochrona przed uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce. Większość filtrów przeciwsłonecznych zawiera co najmniej 25% tlenku cynku.

Witamina C

Zwiększenie poziomu kolagenu za pomocą witaminy C to skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry twarzy. Dzieje się tak dlatego, że kolagen jest składnikiem skóry, który pomaga zachować jej młody wygląd. Utrata kolagenu może prowadzić do powstania drobnych linii, zmarszczek i ciemnych plam. Witamina C działa poprzez „oklejanie” komórek skóry i stymulowanie produkcji kolagenu. Miejscowy krem z witaminą C może być stosowany w celu rewitalizacji skóry.

Witamina C pomaga również zwalczać wolne rodniki w naszej skórze. Ma również działanie rozjaśniające skórę. Serum do twarzy z witaminą C najlepiej nakładać z samego rana, po oczyszczeniu twarzy. Po zakończeniu nakładania serum, możesz przejść do stosowania kremu nawilżającego i filtru przeciwsłonecznego.

Nakładanie na skórę kremu z witaminą C dwa razy dziennie może pomóc w redukcji plam, cieni i przebarwień. Pamiętaj, aby stosować produkt konsekwentnie każdego dnia i unikać go, jeśli wystąpią podrażnienia.

Oleje lub serum zawierające witaminę C

Serum i oleje zawierające witaminę C mogą pomóc skorygować i poprawić wygląd twarzy. Serum to skoncentrowane płyny, które nakłada się na skórę po oczyszczeniu i tonizacji. Posiadają one wyższe stężenie składników aktywnych i są zazwyczaj lżejsze od kremów nawilżających. Serum są również często przeznaczone do stosowania w przypadku najczęstszych problemów skórnych.

Wybierając serum z witaminą C, szukaj takiego, którego stężenie wynosi od 10 do 20 procent. Wyższe stężenie może podrażniać skórę, przez co jest mniej skuteczne. Serum zawierające witaminę C powinno jednak zawierać również inne witaminy i antyoksydanty. Najlepsze serum zawierają mieszankę kilku składników, więc możesz wybrać formułę, która celuje w Twój problem i jest odpowiednia dla Twojego typu skóry. Serum

to także doskonały wybór dla skóry suchej. Zawierają one podwójną warstwę związków nawilżających, które chronią Twoją twarz przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki. Mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z kremami nawilżającymi, aby dodać skórze więcej nawilżenia.

Podkłady

Jeśli masz przebarwienia skóry twarzy lub nierówny koloryt, podkłady do niedoskonałej skóry twarzy pomogą Ci zakryć niedoskonałości i ukryć plamy. Produkty te często występują w różnych odcieniach. Możesz je dopasować do swojego odcienia skóry na różne sposoby, co pomoże Ci uzyskać naturalny, nieskazitelny wygląd.

Najlepszy podkład do niedoskonałej skóry twarzy to taki, który oferuje budowanie równomiernego krycia, które zakryje hiperpigmentację. Ten rodzaj podkładu zakamufluje ciemne plamy i przebarwienia, a także może pokryć starzejącą się skórę. Powinien być również łatwy w aplikacji i mieszaniu.

Jeśli masz suchą skórę, pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu składników. Szukaj tych, które zawierają składniki nawilżające, takie jak witamina E. Niektóre produkty zawierają również właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć widoczność zmarszczek. A jeśli masz trądzik, upewnij się, że podkład zawiera antyoksydanty. Jeśli masz wrażliwą lub suchą skórę, poszukaj podkładu z filtrem SPF.

Innym rozwiązaniem jest wypróbowanie podkładu w płynie. Podkład ten jest lekki i równomiernie nakłada się na twarz. Jego konsystencja jest podobna do konsystencji serum i może być nakładany za pomocą pędzla do podkładu lub gąbki kosmetycznej. Upewnij się, że dobrze wymieszałaś krawędzie i nie zapomnij użyć pudru utrwalającego. Dzięki niemu podkład pozostanie na swoim miejscu i nie będzie się przesuwał.

Filtry przeciwsłoneczne

Jeżeli Twoja skóra twarzy nie jest idealnie równa, możesz szukać kremu z filtrem, który nie będzie zatykał porów. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz skłonność do powstawania wyprysków po zastosowaniu kremów przeciwsłonecznych. Niekomedogenne filtry przeciwsłoneczne są również dobrym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze. Według Food and Drug Administration (FDA), tylko mineralne kremy przeciwsłoneczne są uważane za bezpieczne dla większości ludzi. Agencja zbiera jednak dane na temat chemicznych kremów przeciwsłonecznych i obecnie analizuje bezpieczeństwo tych produktów.

W przypadku skóry wrażliwej należy szukać kremu przeciwsłonecznego, który zawiera tlenek cynku. Ten filtr przeciwsłoneczny ma cienką, aksamitną konsystencję, dzięki czemu jest idealny dla wszystkich odcieni skóry. Składniki zawarte w tym filtrze pomagają również chronić skórę przed promieniami UVA i UVB. Jako bonus, nie będziesz musiał się martwić o pozostawienie białego nalotu, ponieważ ten filtr przeciwsłoneczny jest lekki. Zawiera on również ceramidy, które pomagają wzmocnić barierę lipidową skóry.

Kremy przeciwsłoneczne do niedoskonałej skóry twarzy często zawierają wiele składników, aby zapewnić szerokie spektrum ochrony. Przeciwutleniacze wzmacniają zapobiegawcze właściwości aktywnych minerałów, podczas gdy substancje przeciwzapalne łagodzą podrażnienia. Przeciwutleniacze takie jak astaksantyna, które znajdują się w MatrX B(tm) Complex, mogą poprawić wygląd Twojej skóry i zmniejszyć zmarszczki.

Podobne tematy